
Mi az a családterápia?
A családterápia, vagy család- és párterápia olyan pszichoterápiás irányzat, amely abban különbözik a többi pszichoterápiás irányzattól, hogy elsődlegesen nem csak egy adott családtag tüneteire helyezi a hangsúlyt, hanem a családtagok közötti viszonyokra és az egymással való viselkedésre is.
Hogyan zajlik egy ülés?
A családterápia során két szakember segíti a család tagjait azáltal, hogy lehetőség szerint optimalizálják a családi rendszer működését és aktívan bevonják a családot is a probléma megoldásába. A 90 perces családterápiás ülések általában kéthetente történnek, és rendszerint az első ülés/ülések után egyeznek meg a terapeuták a családdal a szükségesnek tartott további alkalmak számáról.
Hogyan hat a családterápia?
A családterápia alapját az úgynevezett rendszerszemlélet adja, mely a családtagok egymással való kölcsönhatásán alapul. A rendszerszemlélet szerint egy családtag megváltozott viselkedése a többi tag viselkedését/viszonyát is befolyásolni fogja. A terápia célja a pozitív változások kiemelése és a család jövőbeli kiegyensúlyozottabb együttműködése.
Ára: 35 000 Ft/90 perc